Yeşil ÇevreÇevreci ürün:


Marestone çevre dostu bir yapı malzemesidir. Firmamız çevre bilinci yerleşmiş ve konuya duyarlı yöneticilerin idaresindedir. Çevresel sorumluluk bilinci süreklilik kazanmış kurumsal bir değer olarak yerleşmiştir. Üretim unsurlarında genel olarak çevre için tehlike arzeden herhangi bir faktör bulunmamaktadır . Üretim prosesi açısından ana girdi olarak doğal taşların kırıkları kullanılacağından ülkemiz doğaltaş sektöründe çıkacak artık kırıntıların değerlendirilmesi yönünde çevreci bir proses olarak değerlendirilebilir. Ayrıca cam kırıklarıda kullanılarak ürünler elde edilerek geri dönüşüm sağlanabilir.

Tesisimiz her ebattaki mineral hammaddeyi kırma, öğütme, eleme imkanına sahiptir ve fırın, kalsinasyon olanakları da mevcuttur. Mare ürünleri için yeni bir ocak işletmesine gerek yoktur. Gereken mineraller mevcut taş-mineral ocaklarından ve mermer ocaklarının atıklarından elde edilmektedir. Aynı şekilde mermer işleme tesislerinin atıklarını da kullanmak mümkündür. Cam agrega içeren ürünlerimizde ise cam hurdası işlenerek kullanılmaktadır.

Mare taşları son derece sağlam sağlam yapıdadır ve 12 mm gibi gayet ince kesitlerle kullanılabilmektedir. Tabii taşlarla mukayese edildiğinde kaplama kalınlıklarının 20-40 mm olduğu göz önüne alınırsa Mare taşlarının metrekarede ne kadar hafif olduğu, az mineral gerektirdiği ve tabiat üzerinde çok daha az zarar yaratacağı belirgin bir husustur.

Mare Cephe Sistemi bir “havalandırılmış dış cephe kaplaması” dır. Bu vasfı ile ısı etkin izolasyon yapılmasına ve verimli enerji kullanılmasına kolaylıklar sağlayan yapıdadır. Aynı zamanda, sert kaplama ve takip eden boşluk yapısı ile ses izolasyonuna da olumlu katkılar sağlamaktadır.

Mare üretim sisteminden hiçbir atık çıkmamaktadır. Her şey bir dönüşüm içerisindedir. işlem tozları dahi, ya bazı ürünler bünyesinde veya çimento sanayi gibi sektörlerde değerlendirilebilmektedir.

Yeşil - Çevre